מזונות המכילים קולגן

מזונות המכילים קולגן

קולגן הוא החלבון השכיח ביותר בגוף האדם. הקולגן מסייע לגוף לשמור על תחזוקת העצמות הגידים והשרירים מפני שהוא מהווה רכיב עיקרי של הסיבים הלבנים ברקמות גוף אלו. אנו צורכים קולגן במאכלים רבים כמו בשר, דגים וירקות כמור כרוב או תרד.  אולם במקרים בהם אדם מציג מחסור קבוע או רמות קולגן נמוכות מהנורמה ניתן לצרוך תוסף תזונה מתאים, כדי לשמור על רמות קולגן תקינות ולאפשר התחדשות רקמות ותאי גוף. הקולגן אינו חומר אלסטי ולכן במרבית רקמות הגוף הוא נמצא בסמיכות לחומרים גמישים אחרים אשר מאפשרים לגוף להיות בתנועה מתמדת.

מדוע חשוב לשמור על רמות קולגן מאוזנות?

אם הרופא המליץ לכם לצרוך תוסף תזונה כמו קולגן פלוס, ככל הנראה רמות הקולגן בגופכם נמוכות מהנורמה המקובלת ברפואה. לחלבון זה חשיבות מערכת בתפקוד הגוף מכמה סיבות:

  1. הקולגן הוא רכיב עיקרי ברקמות גוף רבות. כמעט כל רקמה בגופנו, החל מהעצמות ועד לשריר הלב מכילה רמה מסוימת של קולגן. התחדשות התאים בגופנו היא קובעה ולכן חשוב לשמור על קולגן זמין לכל מערכות הגוף.
  2. הקולגן מסייע לשמירה על מראה עור צעיר יותר. אופיו של הקולגן כחומר בעל חוזק מתיחה רב, מאפשר לעור הפנים להיראות צעיר יותר ודוחה היווצרות קמטים.
  3. הקולגן שומר על רקמת הסחוס בשלמותה. שחיקת סחוס היא בעיה רפואית כואבת שיכולה לפגוע בניידות של אנשים רבים. שמירה על רמות קולגן מאוזנות מאפשרת לגופכם לחדש את רקמת הסחוס באופן תקין ולדחות שחיקת סחוסים.

במרבית המקרים אורח חיים בריא, הכולל פעילות גופנית סדירה והקפדה על תזונה מאוזנת יכול לסייע באיזון רמות הקולגן. תפריט משולב במאכלים מן החי, כמו בשר ודגים, לצד מגוון רחב של ירקות ופירות עשירים בקולגן (לימון, אשכוליות ואפילו מנגו) הוא התפריט האידיאלי לאנשים אסר סובלים ממחסור בחלבון הקולגן. כמו כן, אכילת פירות יבשים ושתיית חלב סויה ותה עושיה גם היא לקיים רמות קולגן מאוזנות לאורך זמן בגופנו. כאשר מדברים על קולגן, הכי חשוב זה להיות מודעים לצורך בו, ולהתחיל למצוא את האיזון על ידי אכילה נכונה.

גוף בריא דורש תחזוקה שוטפת

לעיתים, יש אנשים שחיים אורח חיים בריא ועדיין לא מצליחים לאזן את רמות הקולגן בגופם. במקרים אלו ובמקרים בהם התזונה אינה מאוזנת כלל, ניתן לצרוך תוסף תזונה כמו קולגן פלוס. תוסף התזונה אינו מוגדר כתרופה כימית, אולם יש לתוסף הקולגן השפעה על מערכות הגוף. לכן מומלץ להיעזר ברופא המשפחה ולבנות תוכנית לאיזון רמות הקולגן בגוף. שילוב של תזונה נכונה ותוסף תזונה אמין ואיכותי הוא הצעד הראשון לחיים בריאים. גופנו הוא מכונה שצריך לתחזק באופן יום יומי על מנת לשמור עליו לטווח הארוך בריא שלם ומתפקד.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *