עסק לקייטרינג

כך הקמתי עסק לקייטרינג בישראל: טיפים מאנשים שעשו זאת!

לצלול לעומק העולם העסקי זה אף לא פשוט, ואם יש סוג אחד של עסקים תובעניים במיוחד, הרי שמדובר בעסקי הקייטרינג וההסעדה. עם זאת, מרבית אלו שבוחרים לפתוח עסק בתחום, עושים זאת מתוך אהבה ותשוקה גדולה למקצוע ולא מתוך הרצון להרוויח, ומי שמשכיל לעשות זאת בצורה נכונה מבחינה עסקית, מצליח גם להתפרנס מזה ואפילו לעשות מזה רווח גדול ומשמעותי. לכן, לפני שיוצאים לדרך, חשוב לאסוף כמה שיותר מידע ממי שכבר הלך במסלול הזה כדי ללמוד על צעדים חכמים ומשתלמים ולהימנע מטעויות שעשויות להיות קריטיות עד כמה שרק ניתן. אז, אם גם אתם שוקלים לפתוח עסק בתחום ההסעדה, הנה כמה טיפים ממי שכבר עשה את זה שאולי יעזרו.

הטיפ של מרגלית – נצלו את הקדמה לטובתכם

מרגלית דהן הקימה לפני מספר שנים עסק למכירת סושי על משאית מיוחדת שנודדת בין נקודות בארץ. מצד אחד היא שמחה לעסוק במה שהיא אוהבת ולשמח אנשים, ומצד שני היא גילתה כמה עיסוקים נוספים יש מעבר להכנה ומכירה של המטעמים שלה. הנה מה שהיא מציעה: "גיליתי שיש כל כך הרבה דברים מעבר לעיסוק הבסיסי, כמו הוצאת המשכורות לעובדים והעבודה מול הספקים ובהתחלה זה סיבך אותי ממש. בהמשך, גיליתי שהיום כבר לא צריך לעשות דברים בדרכים ישנות ואפשר להיעזר ברשת כמעט להכל. היום אני מבצעת הנהלת חשבונות באינטרנט, הזמנת ציוד וחומרי גלם מספקים וכמובן את השיווק והקידום. זה לא מסובך וחייבים להבין את זה עד הסוף".

עסק לקייטרינג

הטיפ של יוסי – הכינו לעצמכם אשראי גדול

יוסי הוא שף ביתי שמבשל ארוחות גורמה לקבוצות של עד 40 איש וזה מה שהוא ממליץ: "אם יש לכם תשוקה ואמביציה, אין סיבה שלא תצליחו, אבל חשוב לזכור כי בהתחלה ההוצאות יהיו גדולות יותר ולכן אתם צריכים מרווח נשימה. אל תתחילו בדיוק על השקל ואם אין ברירה כדאי גם לקחת הלוואה כדי שתוכלו לכסות הוצאות מפתיעות שיגיעו בוודאות, עד שתתחילו לכסות ולהרוויח".

הטיפ של פרננדו – אל תקחו הכל עליכם

כשפרננדו פתח את העסק הביתי שלו לצלייה ועישון בשר, הוא חשב שהוא יכול לעשות הכל בעצמו, ולכן עכשיו הוא ממליץ: "אל תנסו להיות גיבורים, אתם כנראה מאד מוכשרים אבל אף אחד לא יכול להרים עסק לבד. היעזרו במשפחה ובחברים שלכם, לכל הפחות בשביל תמיכה מוראלית על בסיס קבוע". עוד הוא ממליץ לשכור אנשי מקצוע שיסייעו לכם בתהליכי השיווק וההקמה של העסק.

עוד טיפים חשובים

אז לפני שאתם יוצאים לדרך וגם במהלכה, הקפידו לאסוף כמה שיותר מידע חיוני. אפשר לשאול אנשים, לקרוא באינטרנט ואפילו להאזין לפודקאסטים מצוינים בנושא. "המנגל" הוא פודקאסט בנושא שיווק ופרסום למשל שייתן לכם הרבה כלים טובים וכמוהו תמצאו עוד רבים שבהחלט יסייעו לכם. כמו כן, מומלץ להקים בלוג או אתר עסקי, וכמובן ליצור נוכחות דיגיטלית גם ברשתות החברתיות, ולו כדי להגיע לקהל רחב של עוקבים ולקוחות פוטנציאליים.

הקפידו להגיע מוכנים וכך תוכלו להגיע להצלחה ורווחים הרבה יותר מהר משציפיתם!